Şirket Profili

İnşaat sektörü kalkınmanın yapı taşlarından biridir. Üstlendiği yaşamsal sorumluluklar, en ince ayrıntılardan başlayarak, daima en iyiyi hedeflemeyi gerektirir.
Biz de 1976 yılında başlayan bir yolculuğun, 1993 yılında açılan bir durağı olan “ Ekşioğlu Özgür İnşaat Sanayi” olarak, tamamladığımız her yeni projenin, yaşamı hep daha iyiye götürmesini hedefliyoruz.

İnşaat sektöründeki değişim ve gelişmeler doğrultusunda, hizmet kalitemizi artırmak için, sürekli gelişme göstererek, günümüz rekabet koşulları içinde müşteri portföyümüzü genişletmek, tüm kurum çalışanlarımızın katkılarıyla her zaman iç ve dış denetimlere açık daha kaliteli ve dinamik bir iş yeri ortamı sağlamak hedefimizdir.

1976 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz projelerimizle başarı ve güven sağlayan hizmet kalitemizi, her türlü gelişmelere açık, dinamik ve genç kadromuzu sürekli kılarak 'Türk İnşaat Sektörüne' katkı sağlamak kalite politikamızdır.

Bütün bunları yaparken, müşteri memnuniyetini olmazsa olmaz kabul eden , güler yüzlü ve kalifiye çalışma arkadaşlarımızı, başarımızın anahtarı oldukları bilinciyle sürekli eğitmek ve gelişmelerini sağlamak temel amaçlarımızdandır.

İnsanlığın ilk yerleşimi kurduğu topraklarda, uygarlıkların beşiğinde, dünyanın stratejik önemi en önde gelen bölgesinde yaşıyoruz. Hiç kuşkusuz çağdaş teknolojiyi kullanan bizler, asırlar önce taşları elleriyle yontan meslektaşlarımıza göre çok farklı ve daha şanslıyız.

Onlarla ortak yanımız ise dürüstlüğümüz ve işimize olan saygımız.
Şirket Profili

NAZIM EKŞİ

1947 yılında Rize, İkizdere ilçesi, Bayırköy ( Koylav ) Çamçavuş’ta doğdu. Ekşioğlu ailesinin, Aylağa’nın torunlarından, Yahya’lar ailesinden Hacı Hafız Yunus’un  oğlu Kazım’ın en büyük oğludur. 

1967 yılında Ankara ( Gazi Üniversitesi ) Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Yapı Bölümünü bitirdi. Almanya’da 2 yıl mesleki ve teknik eğitim gördü. Teknik Liselerin kuruluş çalışmalarında, programlarının ve ders kitaplarının hazırlanmasında yer aldı. Yapı Enstitüleri, Teknik Liselerde öğretmen, Tekniker ve Meslek Yüksek Okullarında öğretim görevlisi olarak çalıştı.

1976 yılında görevinden ayrıldıktan sonra  devlet ve özel sektör müteahhitliği yapmaya başladı. Keşan Ekşioğlu Un Sanayi, Çanakkale Ekşi Kardeşler Otomotiv (Opel ) ve İnşaat’ın kurucu ortaklarındandır. 

1993 yılında Ekşioğlu Özgür İnşaat San. Tic. Ltd. Şirketini kurmuş ve  çalışma hayatına bu ünvanla devam etmiştir.

Ekşi Kardeşler İnşaat ve Ekşioğlu Özgür İnşaat olarak sayısız başarılı projelere imza atmıştır.

Türkkuşu’nun yetiştirdiği ilk paraşütçülerdendir. Keşan Rotary kulübü kurucu başkanlığını yapmıştır. Almanca bilmektedir. 

Kitap Okumak, balık tutmak, briç oynamak hobileri arasında yer alır.


ÖZGÜR EKŞİ

1978 yılında Keşan/Edirne'de doğdu. İlk öğrenimini Keşan'da, orta ve lise öğrenimini Nişantaşı F.M.V Özel Işık Lisesi'nde tamamladı. 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 

Öğrencilik yıllarından itibaren ailesine ait inşaat şirketinde farklı kademelerde, farklı şehirlerde çalıştı.

Ekşioğlu Özgür İnşaat San.Tic.Ltd.Şti. ortağı ve müdürü olarak müteahhitlik, mühendislik ve ticaret yapmaktadır. Ayrıca Çanakkale Varuna Memphis Cafe ortaklarındandır.

Çanakkale Müteahhitler Birliği Kurucu Üyesi, Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği(ÇASİAD) Yönetim Kurulu Üyesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üye olarak oda ve derneklerde aktif olarak görev almıştır.

İngilizce ve almanca bilmektedir. Spor, müzik, sinema ve tarih ile ilgilenmektedir.